Receptai · Saldu

Japoniškas sūrio pyragas

DSC_0019

Tai, kas japoniška, visada būna itin subtilu ir delikatu. Toks ir šitas pyragas. Labai lengvas, labai grynas ir švelnus. Kai valgai, net nesupranti ar čia biskvitas, ar sūrio pyragas. Gaminimas irgi nėra labai sudėtingas, nors prisiskaičiau, kad dažniausiai jis iš pirmo karto nepavyksta. Aš savo bandymą vertinčiau kaip pavykusį – tiek skoniu, tiek tekstūra, tiek išvaizda.

Pastabos:

  • Nors originaliame recepte nurodyta kepti valandą ir 10 min, aš kepiau lygiai valandą (nes pastebėjau, kad viršus įtrūko, tiesa, vėsdamas susitraukė atgal), ir dar 10 min laikiau išjungtoje orkaitėje.
  • Jei norite šį pyragą paversti tortu – papuoškite šviežiomis uogomis ir plakta grietinėle, manau, nustebinsite ne vieną svečią. Nors man buvo labai skanus ir toks grynas be jokių kremų ir uogų.
  • Būtinai tinkamai paruoškite kepimo formą.

Privalumai: labai lengvas (rašoma, kad viename gabalėlyje vos 250 kcal), mėgsta vaikai, švelnus, nereikalauja tiek daug grietinėlės sūrio, kaip kiti sūrio pyragai.

Trūkumai: didžiausią laiką atima kepimo formos paruošimas.

Kam patiktų: tiems, kas mėgsta desertus valgyti be sąžinės graužimo.

Įvertinimas: 9/10

DSC_0014

Receptas (20 cm kepimo formai):

6 kiaušinių

250 g. kreminio sūrio (naudojau “Philadelphia”)

50 g sviesto

100 ml pieno

1/2 a.š. vanilės ekstrakto

1 v.š. citrinos sulčių

60 g miltų

20 g kukurūzų krakmolo

1/4 a.š. druskos

135 g cukraus

Gaminimas:

Iš pradžių pasiruoškite kepimo formą. Ją ištepkite sviestu ir išklokite kepimo popieriumi – tiek dugną, tiek šonus. Šonuose kepimo popierius turi išlįsti iš kepimo formos, kad kepdamas pyragas turėtų kur kilti. Tuomet pasiklokite porą lakštų folijos, ant jos statykite kepimo formą ir gerai apvyniokite (formą reikės statyti į kitą indą su vandeniu, tai folija reikalinga tam, kad vanduo neprasiskverbtų į kepimo formos vidų). Pasiimkite didesnę formą ar skardą ir dėkite kepimo formą į ją. Atidėkite viską į šalį ir imkite tešlos gaminimo.

Į dubenį sudėkite kreminį sūrį ir išmaišykite. Trynius atskirkite nuo baltymų. Trynius sudėkite į sūrį ir gerai išmaišykite. Į stiklinę supilkite pieną, sudėkite sviestą ir pašildykite mikrobangų krosnelėje, bet tik tiek, kad sviestas išsilydytų. Pieno ir sviesto masę supilkite į sūrio ir trynių masę. Viską išmaišykite. Įberkite druską, supilkite vanilės ekstraktą. Išmaišykite. Švariame inde sumaišykite miltus ir krakmolą. Įsijokite juos į tešlą. Išmaišykite. Baltymus išplakite su cukrumi iki standžių putų. Per keletą kartų atsargiai įmaišykite juos į tešlą. Pilkite tešlą į kepimo formą. Į skardą, į kurią įstatėte kepimo formą, įpilkite karšto vandens tiek, kad apsemtų maždaug pusę formos su pyrago tešla. Viską dėkite į iki 160 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite apie valandą ir 10 minučių. Orkaitę išjunkite, praverkite dureles ir dar palaikykite pyragą 15-20 min. Ištraukite, išimkite iš vandens vonelės ir atvėsinkite. Tik atvėsusį pyragą išimkite iš kepimo formos. Dėkite į šaldytuvą bent 3-4 valandom.

DSC_0018

Ragaukite.

Originalus receptas iš čia: http://www.homecookingadventure.com/recipes/japanese-cheesecake

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s