Receptai · Saldu

Kruasanai

DSC_0095

Suprantu, kad Prancūzijai skelbiant kruasanų krizę dėl pakilusios sviesto kainos, yra pakankamai įžūlu juos gaminti, bet ir taip jau ilgai laukiau, kol galų gale namuose temperatūra nukris iki tokios, kurioje gaminti šiuos ragelius bus patogu. Ir pagaliau sulaukiau. Būsiu dar įžūlesnė ir pasakysiu, kad naminiai kruasanai man yra patys skaniausi, net ir kitą dieną jie dar būna net labai valgomi, taigi jei turite laisvą valandėlę, imkitės darbo.

Pastabos:

  • Sviestą aš pasiruošiu iš anksto (iš 280 g sviesto reikia padaryti 17×17 kvadratą) ir jį tiesiog užšaldau. Toks jis pas mane gulėjo net kelis mėnesius, o prireikus nereikėjo vargti.
  • Kruasanu pradedu gaminti dieną prieš nei planuoju juos kepti. Iš ryto užminkau tešlą, vakare kočioju ir lankstau, o kitą dieną – kepu.
  • Dariau kruasanus su marcipanu, “Nutella” ir paprastus, galite daryti su šokoladu ar karamele.
  • Iš šio kiekio išeina 16 kruasanų. Nebandžiau jų užšaldyti ir nežinau ar nuo to nenukentėtų skonis.

Privalumai: žiauriai skanu; pigiau nei prabangioje kepyklėlėje.

DSC_0106

Trūkumai: šiek tiek kantrybės ir patirties reikia, nors net ir mano pirmasis kartas buvo visai neprastas.

Kam patiktų: dar nesutikau nė vieno, kam nepatiktų.

Įvertinimas: 10/10

DSC_0103.JPG

Receptas (16 kruasanų):

500 g  miltų

140 ml vandens

140 ml pieno

55 g cukraus

40 g minkšto sviesto

30 g šviežių mielių

12 g druskos

Papildomai:

280 g šalto sviesto

1 kiaušinio

1 v.š. vandens

Įdarui:

marcipano

nutellos

šokolado

migdolų plokštelių

DSC_0115.JPG

Gaminimas:

Iš pradžių pasiruoškite 280 g sviesto (tą galima padaryti ir prieš dieną, dvi ar kelias savaites). Jį supjaustykite juostelėmis ir sudėliokite jas taip, kad gautųsi 17×17 kvadratas. Dėkite į šaldytuvą. Tuomet pradėkite gaminti tešlą. Mieles sumaišykite su 4 v.š. cukraus (čia iš tų 55 g) ir šiltu (bet ne karštu) pienu. Palikite, kol masė suputos. Į švarų dubenį berkite miltus, druską, likusį cukrų ir minkštą sviestą (tuos 40 g). Ten pat supilkite suputojusias mieles. Įpilkite vandenį ir minkykite tešlą. Aš minkiau kombainu, tai užtruko kokias 7 min., kol tešla tapo glotni ir nelimpanti. Iš tešlos suformuokite apvalų diską (priplokite), dėkite jį į lėkštę, uždenkite maistine plėvele (lengvai uždengite, nes tešla kils) ir dėkite į šaldytuvą kokioms 8 val.  (aš tešlą pagaminu iš ryto ir laikau šaldytuve iki kokios 22 val.).

Prieš pradedant kočioti tešlą, iš šaldytuvo ištraukite prieš tai pasidarytą sviesto kvadratą. Jis turi būti nei per daug kietas, nei per daug minkštas. Jei bus per kietas, bus sunku kočioti, per minkštas – irgi nieko gero. Taigi palaikykite jį kokį pusvalandį kambario temperatūroje. Kad taptų panašus savo minkštumu, tarkime, į plastelino masę. Tada traukite tešlą iš šaldytuvo ir iš jos iškočiokite 26×26 kvadratą. Į jo vidurį dėkite sviestą (rombo forma) taip, kad tešlos kampus būtų galima užlenkti ant tiesiųjų sviesto kraštinių, kaip vokelį. Taigi užlenkiame tešlos kraštus (ši turi užkloti visą sviestą), apverčiame tešlą, kad lenkimo siūlės būtų iš apačios ir pradedame kočioti.

Iškočiojame 20×60 juostą ir lenkiame jos vieną kraštą iki vidurio, kitą – ant viršaus. Suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame 30 min. į šaldytuvą. Išimame ir vėl kartojame – kočiojame 20×60 juostą ir vėl sulankstome. Kaskart išėmus tešlą iš šaldytuvo pasukame ją 90 laipsnių kampu, kad stačiakampis, kurį pradedame kočioti būtų pailgas. Vėl suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame 30 min. į šaldytuvą. Tą patį pakartojame trečią kartą. Vėl suvyniojame į maistinę plėvelę ir vėl dedame į šaldytuvą. Paliekame ten per naktį ar bent kokioms 8 val.

 

Ištraukiame tešlą ir pradedame (o gal tiksliau tęsiame) vėl kočioti. Tik šį kartą reikia iškočioti 20×110 juostą. Iš jos pjaustome trikampėlius (pagal receptą – juostą reikia suskirstyti kas 12,5 cm) ir sukame juos į kruasanus. Jei norite su įdaru, dėkite įdarą ir gerai susukite. Sudėkite paruoštus ragelius į skardą, išklotą kepimo popieriumi ir aptepkite kiaušinio ir vandens plakiniu. Uždenkite ir palikite porai valandų kambario temperatūroje, kad pakiltų. Tada dar kartą aptepkite kiaušinio plakiniu ir, jei norite, apibarstykite migdolų plokštelėmis. Dėkite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 20 min.

Skanaus!

Receptas paimtas iš čia: http://www.maistomagija.lt/kruasanai/

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s