Receptai · Saldu

Kokosinis baltojo šokolado tortas

DSC_0881Kas jums yra maistas? Aš labai nemėgstu valgyti, kai reikia tiesiog panaikinti alkio jausmą. Per pietų pertrauką svajoju apie stebuklingą piliulę, kurią nurijus gautum tą kalorijų normą ir būtum sotus. Ir laiko susitaupytų. Bet yra akimirkų, kai maistas tampa padėka, pagarba, dėmesiu kitam ir tuomet laikas „prie puodų“ nėra paleistas vėjais, o tuščios lėkštės – ne katorga, dėl kurios reikės atsisakyti mėgstamo serialo. Tortas yra vienas iš tų (nepaisant to, kad nesveikas) dalykų, kuris laiko dažniausiai pareikalauja daugiau (purvinų indų po jo gaminimo irgi būna daugiau), bet juk viskas ne dėl skrandžio…

Pastabos:

  • Nors ir nepratusi, bet gaminau visą tortą iš karto ir užtrukau gal pusantros valandos (kaip tortui, man atrodo, kad visai mažai)
  • Jei norite daugiau gaivos – dėkite daugiau braškių į vidų

Privalumai: paragaukite ir nekils jokių klausimų dėl privalumų.

Trūkumai: nepastebėjau.

Kam patiktų: ne tik kokoso mėgėjams.

Įvertinimas: 10/10

DSC_0890Receptas (18 cm kepimo formai)

Biskvitas:

110 g minkšto sviesto

130 g cukraus

2 kiaušinių

½ a.š. vanilės ekstrakto

160 g miltų

2/3 a.š. kepimo miltelių

Žiupsnelio druskos

Žiupsnelio muskato riešuto

80 g kefyro ar rūgpienio

Kremui:

200 ml kokosų pieno

40 g kokoso drožlių

100 g baltojo šokolado

375 g maskarponės sūrio

30 g cukraus pudros

Braškių

Kokoso drožlių papuošimui

DSC_0887Gaminimas:

Iš pradžių išsikepkite biskvitą. Minkštą sviestą išsukite su cukrumi. Įmuškite kiaušinius, įpilkite vanilės ekstraktą ir gerai išmaišykite. Kitam inde sumaišykite miltus su druska, kepimo milteliais ir muskato riešutu. Pusė sauso mišinio suberkite į tešlą ir išmaišykite. Supilkite pusę kefyro. Vėl išmaišykite. Suberkite likusius sausus ingredientus. Išmaišykite. Supilkite likusį kefyrą ir vėl išmaišykite. Sukrėskite tešlą į kepimo popieriumi išklotą formą. Dėkite kepti į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę apie 40 min. Išėmę atvėsinkite ir perpjaukite į tris dalis.

Pasiruoškite kremą. Į puodą supilkite kokosų pieną ir suberkite kokoso drožles. Kai užvirs, kaitinkite ant silpnos kaitros apie 20-30 min, kol masė taps panaši į košę. Nuimkite nuo kaitros ir suberkite baltąjį šokoladą. Išmaišykite, sukrėskite masę ir dubenį, uždenkite maistine plėvele ir atvėsinkite. Maskarponę išsukite su cukraus pudra. Sudėkite kokoso pieno ir baltojo šokolado mišinį ir išmaišykite.

DSC_0879Formuokite tortą. Dėkite vieną biskvitą. Ant jo – kremo. Antrą biskvitą. Vėl kremo. Sudėkite pjaustytas braškes. Vėl dėkite biskvitą ir aptepkite jį (bei šonus) likusiu kremu. Puoškite kokoso drožlėmis ir braškėmis. Statykite nakčiai į šaldytuvą ir ragaukite kitą dieną.

Originalus receptas iš čia: https://www.butterbaking.com/2016/08/11/white-chocolate-coconut-raffaello-layer-cake/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s